Prawie rok temu miała miejsce premiera kolejnej części gry Grand Tieft Auto. Gra trafiła do sklepów z grami jesienią zeszłego roku i od razu stała się światowym bestsellerem. W ciągu pierwszego tygodnia sklepy z grami sprzedały 6 milionów kopi tej gry. Co jest fenomenem tej gry i dlaczego wszyscy ją uwielbiaj?

 

Gra przeznaczona jest tylko dla graczy powyżej 18 roku życia więc żaden sklep z grami nie ma prawa sprzedać tej gry komputerowej nikomu niepełnoletniemu. Z jednej strony ogranicza to zdecydowanie zasięg sprzedaży dla sklepów z grami komputerowymi. Z drugiej jednak strony sprawia, że stacjonarne sklepy z grami nie są tak oblegane przez graczy jak sklepy internetowe z grami. Gdzie sprzedawca nie ma możliwości sprawdzić wieku osoby kupującej tą grę komputerowa.

 

Jednak pytanie brzmi co sprawia, że gra jest tak popularna? Na pewno dokładność, dopracowanie i szczegółowość wirtualnego świata w grze. Inne gry pc mogą tylko pozazdrościć tak starannego odwzorowania rzeczywistości: ludzi, budynków, samochodów, zwierząt. ptaków. Jest to niespotykana gra pc w której gracz sam decyduje co będzie robił mają prawie nieograniczona swobodę działania.

 

Są to tylko niektóre zalety gry pc, która odniosła taki sukces w sklepach z grami. Jest to jedna z tych pozycji, która jest obowiązkową pozycją w każdym szanującym się sklepie z grami.

Dodaj komentarz