Do księgarni trafiła niedawno ciekawa książka pod tytułem „Kultura konwergencji” Za troszkę tajemniczo i naukowo brzmiącym tytułem kryje się jednak dość lekko napisana praca, która bada przenikanie się wielu aspektów życia medialnego, począwszy do telewizji, poprzez gry komputerowe a Internet.

 

Autorem książki jest znany i ceniony medioznawca Henry Jankins. Jest on również szanowanym założycielem i głównym pomysłodawcą Programu Komputerystyki Mediów. Jak pewnie domyśla się wielu, jest to również wielki fan gier komputerowych, który sklepy z grami PC odwiedza bardzo często. W najnowszej książce pokazuje wiele różnorodnych i skomplikowanych procesów zachodzących w różnych mediach: telewizji, radiu, Internecie, grach komputerowych  innych.

www.startcv.pl

W książce przedstawia fakty i zjawiska o których nikt jeszcze nie pisał i których jeszcze nikt nie badał. Wstęp w książce należy do polskiego tłumacza, który zajął się przełożeniem książki na język Polski. Dalej w pierwszym rozdziale opisuje ulicę sezamkową wraz z bohaterami tam występującymi. Dalej autor opisuje wpływ gier NDS  i PSP na gracza oraz jego otoczenie.  Co więcej stwierdza że gry na NDS nie szkodzą ludziom a wręcz przeciwnie stymulują pracę umysłu.

 

Autor w książce stwierdza, że media we współczesnym świecie mają nieograniczony zasięg. A wszyscy ludzie żyją jak jedna wielka rodzina połączona siecią radiową, telewizyjną czy internetową.

Dodaj komentarz