Filmy z serii science fiction są coraz nie chętniej wybierane przez widzów, również książki z tego samego gatunku nie znajdują zbyt wielu czytelników. Odmienne losy spotykają jednak gry spod znaku SF.

 

Jakiś czas temu miałem okazję przeczytać niesamowitą grę pod tytułem Pułapka. Jest to niesłychanie ciekawa historyjka obrazkowa, opowiadająca losy kilku bohaterów. Jest to obowiązkowa pozycja dla wielu miłośników gier SF. Nie tak dawno również sklepy z grami wzbogaciły się w grę będącą rozszerzeniem pierwszej części o kilkanaście dodatkowych misji. Ale wróćmy do samej gry, który cechuje się niesamowitą prostotą a zarazem łatwością grania. I choć sama gra nie jest dziełem najlepszych mistrzów gatunku to jednym słowem powala każdego.

 

Głównym bohaterem jest dziewczyna, która nazywa się Navis. Jej zadaniem w poszczególnych misjach gry jest walka z bandą niebezpiecznych terrorystów. Ma na celu zbadanie ich zachowań, rozpracowanie środowiska w którym działają a później przeniknąć do nich i zniszczyć. Po przeniknięciu do grupy dowiaduje się iż spisek jest znacznie bardziej skomplikowany niż się wydawało. W spisku biorą udział nawet najwyżsi urzędnicy miejscy a nawet państwowi.

 

Gra jest niesłychanie ciekawa i prosta. Jednak nie jest to jej wadą a nawet zaletą. Obecnie planowane jest wydanie jej na konsole. Jako gra na PS3 była by to niezmiernie ciekawa pozycja szybko sprzedająca się w sklepach z grami.

Dodaj komentarz