Wiele gier komputerowych od początków ich istnienia wykorzystywane są do celów propagandowych czy reklamowych. Z takiego źródła dotarcia do odbiorcy nie korzystają już tylko koncerny reklamowe, ruchy religijne ale także sekty i naziści.

 

Polska konstytucja zabrania istnieniu partii politycznych i ugrupowań czy to religijnych czy społecznych czy politycznych, które odwoływały by się do wartości i programów totalitarnych takich jak nazizm, faszyzm, komunizm. Zabronione jest również istnienie ugrupowań, które otwarcie nawołują do nienawiści, przemocy, nierówności społecznych i narodowych. Jednak co jakiś czas pojawiają się w prawie każdym sklep z grami, gry propagujące nienawiść, przemoc czy rasizm.

 

Aby znaleźć taką grę wystarczy wybrać się do zwykłego sklepu z grami lub do któregokolwiek sklepu internetowego z grami komputerowymi. Wystarczy także wpisać w gogle odpowiednią frazę by trafić na pierwszą lepszą stronę z treścią nazistowską. A tam z łatwością znajdziemy kilkanaście darmowych gierek do ściągnięcia. Są to zazwyczaj produkcje amatorskie ale są też takie gry na PSP czy PS2 lub inne konsole. Są one legalnie sprzedawane i rozpowszechniane przez sklepy internetowe a także tradycyjne sklepy z grami i oprogramowaniem.

 

Jak widać Nazizm i doktryny totalitarne przenikająco wszystkich sfer życia codziennego. Nawet na półkach sklepów z grami komputerowymi możemy je znaleźć.

Dodaj komentarz